Realizacje - budynki usługowo-handlowe

Siedziba firmy MMJ w Siemianowicach Śląskich

Dom leśniczego i ogrodnika w Siemianowicach to neogotycki budynek w formie małego zamku z okrągłą wieżą, która pełni funkcję klatki schodowej. Został zaprojektowany w 1906 roku dla służby pałacowej. Położony jest w południowej części posiadłości rodu Rheinbabenów w parku Górnik przy ul. Oświęcimskiej w Michałkowicach – dzielnicy Siemianowic Śląskich. Od 20 czerwca 1995 widnieje w rejestrze zabytków (A/1611/95) .

Mocno zniszczoną i popadającą w ruinę architektoniczną perełkę Siemianowic zakupiła firma MMJ. Przeprowadzając gruntowny remont dała mu nowe życie. Właściciele firmy MMJ – Panowie Marcin i Michał pod nadzorem konserwatora zabytków podjęli się ratowania Domu leśniczego i ogrodnika. Wśród ekip, które pracowały przy odbudowie budynku była także nasza firma. Wykonaliśmy skuteczną wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz zamontowaliśmy funkcjonalną klimatyzację, aby w nowej siedzibie firmy każdy czuł się komfortowo. Wybór padł na nowoczesne rekuperatory AERISnext o wysokiej sprawności, z dużym wymiennikiem ciepła i bardzo niskim poborem energii elektrycznej. To jedne z najlepiej ocenianych central wentylacyjnych pod względem jakości. Klimatyzatory, które obsługują pomieszczenia wyposażone zostały w siedmiostopniową regulację prędkości nawiewu, co pozwala precyzyjnie regulować ich wydajność oraz osiągać w efektywny i szybki sposób komfort cieplny. Wszystkie zamontowane urządzenia dodatkowo charakteryzują się niezwykle cichą pracą. Teraz jest to budynek z wieloletnią historią i nowoczesnymi rozwiązaniami. Dbałość o każdy szczegół to priorytet, który towarzyszył nam na wszystkich etapach prac.

Cieszymy się, że to my – zespół TORA – Wentylacja – mogliśmy zadbać o komfort w pomieszczeniach nowej siedzimy firmy MMJ. Dziękujemy za wybór naszej firmy. Właścicielom, pracownikom i klientom firmy życzymy wielu owocnych transakcji w odnowionym „zameczku”.