Oszczędne mieszkanie z rekuperacją

czy to możliwe?

Odczarujmy przekonanie, że mieszkania w blokach to małe, nieustawne klitki, w których brakuje wentylacji i gniazdek elektrycznych. Nowoczesne budownictwo to przemyślane i dobrze rozplanowane układy pomieszczeń, które pozwalają na efektywne wykorzystanie całej przestrzeni.

Od wielu lat współpracujemy z największymi deweloperami w Polsce i współtworzymy nowoczesne osiedla bloków wielomieszkaniowych. Obecnie mieszkania w nowo wybudowanych blokach są przestronne, odpowiednio wyizolowane, doświetlone i posiadają skuteczną wentylację. Nowoczesne budownictwo odchodzi od przestarzałych, nieekonomicznych rozwiązań, w tym tradycyjnych kominowych systemów wentylacyjnych, które nader często nie były skuteczne. Efektem były przenoszące się zapachy między lokalami, po prostu można było poczuć co gotuje sąsiad.

Bloki z wielkiej płyty budowane kilkadziesiąt lat temu bardzo różnią się od tych, które powstają obecnie. Teraz apartamenty i kawalerki są mieszkaniami widnymi, ciepłymi zima i zapewniającymi niższą temperaturę latem, dobrze wentylowanymi i wyposażone w rozwiązania energooszczędne. Wielu deweloperów wykorzystuje w blokach nowoczesne technologie, które do tej pory stosowane były głównie w domach jednorodzinnych. I nie mamy tutaj na myśli videofonów zamiast tradycyjnego domofonu, ale zaawansowane i rozbudowane systemy zarządzania jak w domu inteligentnym.

Murapol, jeden z największych deweloperów w Polsce z którym od wielu lat współpracujemy wdraża coraz atrakcyjniejsze i proekologiczne rozwiązania. W swojej ofercie posiada mieszkania wyposażone w pakiet antysmogowy, eco i smart home. Są to opcje, które przypadną do gustu nie tylko miłośnikom technologii, ale i tradycjonalistom ze względu na swoje ciekawe funkcje.

Pakiet antysmogowy pozwala na zapewnienie stałego dostępu do czystego powietrza bez konieczności otwierania okien, jest to system podobny do stosowanej w domach jednorodzinnych rekuperacji. Czyste przefiltrowane powietrze wpada do mieszkania poprzez nawietrzaki okienne. Skuteczne i gęste filtry w nawietrzakach zapewniają, że powietrze dostające się do wnętrza jest pozbawione zanieczyszczeń. Jak zapewnia deweloper „każdy lokal ma zapewnioną ochronę przed smogiem, kurzem, alergenami, a nawet owadami.”  Zużyte powietrze poprzez kratki wentylacyjne wyciągają skuteczne i wydaje wentylatory zamontowane na dachu.

Opcje eco i smart home to droga ku oszczędnościom zużycia energii. Aplikacja na telefonie pozwala na efektywne zarządzanie urządzeniami w domu, dzięki zastosowanej automatyce możliwe jest osiągniecie oszczędności nawet do 28% w skali roku.

Smart home pozwala sterować oświetleniem, zarządzać temperaturą w mieszkaniu, zdalnie zakręcić zawór wody (chroniąc przed zalaniem sąsiada), zarządzać i integrować ze sobą inne urządzenia elektryczne oraz jednocześnie monitorować wydatki.  Oszczędność która wynika z takich rozwiązań jest bezdyskusyjnym atutem, docenią ją miłośnicy nowych technologii oraz ludzie poszukujący bezpieczeństwa i wygody .

Zastosowanie takich rozwiązań sprawia, że mieszkanie w dużym mieście jest w pełni funkcjonalne, ekonomiczne i ekologiczne. Inwestując w energooszczędne i ekologiczne technologie możemy mówić o naszym szacunku do środowiska. Korzyści płynące z natury są wartością niepoliczalną, dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczać środowisko przed nadmierną emisją czynników szkodliwych i zadbać o poprawę klimatu dla siebie i przyszłych pokoleń.