Dlaczego warto inwestować

w systemy dystrybucji gorącego powietrza?

Wiele osób marzy o domku z kominkiem, który podczas jesiennych wieczorów czy zimowych dni i nocy otuli mieszkańców przyjemnym ciepłem. Niestety zgodnie z polskim prawem budowlanym takie rozwiązanie jest możliwe wyłącznie w sytuacjach, gdy kominek nie jest jedynym źródłem ogrzewania w obiekcie. Jednak bez obaw – w tym przypadku można jak najbardziej zyskać jedno, nie tracąc drugiego. Wystarczy zainwestować w systemy dystrybucji gorącego powietrza (DGP). Poniżej przedstawiamy, czym są oraz jakie korzyści zapewniają.

Na czym to polega?

Wygląd kominka pozostanie niezmiennie estetyczny – nie muszą Państwo obawiać się, że poprzez montaż systemu dystrybucji gorącego powietrza ucierpi ogólna elegancja wnętrza. Najistotniejsza jest podłączona do kominka turbina (system nawiewny), wyciągająca gorące powietrze, które może zostać przetransportowane do innych pomieszczeń w domu. Dokonuje tego orurowanie oraz dedykowane wentylatory. W rezultacie jeden kominek podwyższa temperaturę nie tylko w pokoju, w którym się znajduje, ale również w każdym innym, „podłączonym” systemem nawiewu.

Liczne korzyści, optymalne koszty

Warto zacząć od aspektu, na który – chcąc, nie chcąc – każdy zwraca uwagę: pieniądze. Systemy dystrybucji gorącego powietrza są obecnie jedną z najkorzystniejszych finansowo opcji na rynku w zakresie instalacji grzewczych. Zarówno inwestycja w montaż, jak i eksploatację pozostaje porównywalnie niska. Należy jednak pamiętać, że DGP wymaga ciągłego palenia w kominku, aby mógł spełniać swoją rolę. Jeżeli jednak zadbają Państwo o nieprzerwany dopływ materiału opałowego, każde pomieszczenie pozostanie przyjemnie ciepłe. A zarazem będą Państwo mogli cieszyć się miłymi chwilami przy kominku.

Czy naprawdę warto?

Czy rzeczywiście warto inwestować w systemy dystrybucji gorącego powietrza? Zdecydowanie tak, ponieważ jest to idealna propozycja do każdego domu prywatnego, jak i obiektu przemysłowego, gdzie niezbędne jest zadbanie o optymalną temperaturę. Jednocześnie nie generuje bardzo wysokich kosztów, na co zawsze zwraca uwagę każdy z nas.

Jeżeli dystrybucja gorącego powietrza brzmi jak rozwiązanie dla Państwa – zachęcamy do kontaktu.