JAK SKORZYSTAĆ Z DOTACJI

NA REKUPERACJĘ

Czystsze i cieplejsze powietrze? Większe oszczędności na comiesięcznych rachunkach za ogrzewanie? Korzystny wpływ na zdrowie wszystkich mieszkańców? To wszystko zapewnia rekuperacja. Niestety pomijając korzyści płynące z jej posiadania – pojawia się obawa o jej cenę. Czy jednak zmienimy Wasze zdanie, jeżeli napiszemy, że istnieją dotacje na rekuperacje, a wówczas nie będzie ona już tak dużym wydatkiem? Wszystko z pomocą rządowego programu „Czyste Powietrze”.

Warunki dopasowane do każdego domostwa

Program „Czyste Powietrze” obejmuje m.in. wentylacje mechaniczne z odzyskiem ciepła (czyli rekuperację), na które możecie uzyskać nawet do 9 tysięcy złotych! Jednak, aby otrzymać najwyższą możliwą kwotę należy spełnić dwa warunki:

  • koszt instalacji musi wynosić 10 tysięcy złotych (i więcej, jednak kwota dofinansowania się nie zmieni),
  • miesięczny dochód nie może wynosić więcej niż 600 złotych na osobę.
    Wraz z wyższym dochodem zmniejsza się procentowo wielkość funduszy, jakie można uzyskać w ramach tego programu. Możecie również poprosić o zwrot kosztów z wykonanej instalacji, pod warunkiem, że została rozpoczęta nie wcześniej niż 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o dotację do odpowiedniego urzędu.

Jak skorzystać z dotacji na rekuperację?

Potencjalna dotacja dotyczy zarówno domów, które są dopiero budowane, jak i już tych istniejących, które wymagają modernizacji. Aby złożyć wniosek o dofinansowanie wystarczy pobrać go w wersji elektronicznej na rządowej stronie internetowej programu. Można go również tą samą drogą przesłać do urzędu bądź wydrukować oraz przekazać do wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, otrzymacie taką informację listownie.

Dlaczego rekuperacja przyda się w waszym domu?

O korzyściach oraz zasadzie działania rekuperacji pisaliśmy wielokrotnie na naszej stronie – w tym w naszym poradniku, jak i bezpośrednio w ofercie. Zdecydowanie zachęcamy do zapoznania się z obiema publikacjami, aby w pełni zrozumieć, dlaczego jest to idealne urządzenie do waszych „czterech ścian” zarówno pod kątem finansowym, jak i praktycznym. Teraz również wiecie, że wcale nie musi to być tak duży wydatek, dzięki dotacji.