ZAPEWNIJ BEZPIECZEŃSTWO

SOBIE, LOKATOROM I PRACOWNIKOM

Detektory gazów

Jednym z najważniejszych elementów, o które należy zatroszczyć się w budownictwie mieszkalnym, jest wyposażenie obiektu w systemy bezpieczeństwa. Jednak nie dotyczy to wyłącznie instalacji przeciwpożarowych lub antywłamaniowych. Ciągły postęp technologiczny umożliwia nam obecnie wykrywać w powietrzu również niebezpieczne dla zdrowia i życia mieszkańców substancje. Mogą to być spaliny, tlenek węgla bądź inne toksyczne związki chemiczne. Z pomocą przychodzą detektory gazów, które powinny stać się nieodłączną częścią każdego budynku.

Zasada działania
Wloty detektorów gazów powinny zostać zamontowane w strategicznych punktach budynku, najlepiej nie dalej niż 6 metrów od urządzeń, w których mogłoby nastąpić ulatnianie oparów. Powinny one znajdować się na ścianie, jak najdalej od okien, drzwi oraz innych otworów powodujących wentylację. Warto je zamontować w takich pomieszczeniach, jak kuchnie oraz łazienki. Będą one stale kontrolować skład powietrza w pomieszczeniach, mierząc stężenie gazu.

W sytuacji, gdy w powietrzu zaczyna się pojawiać toksyczna substancja, która mogłaby zaszkodzić zdrowiu osób znajdujących się w budynku, urządzenie wykrywa zagrożenie. Alarmuje o tym mieszkańców poprzez sygnał dźwiękowy – wystarczająco głośny, że usłyszy go każdy na terenie całego obiektu.

Dlaczego warto?
Inwestycja w bezpieczeństwo nigdy nie jest niepotrzebnym kosztem. Mieszkańcy powinni zawsze czuć się bezpiecznie w swoim domu, nie obawiając się o zatrucie czadem bądź dowolnym innym, szkodliwym gazem. Detektor ostrzeże wszystkich przed zagrożeniem wystarczająco wcześnie, aby mogli się oni ewakuować oraz powiadomić właścicieli budynku o problemie.

Ponadto detektory gazów można podłączyć do innych instalacji, w tym tych odpowiadających za wentylowanie pomieszczeń. Oznacza to, że podczas ulatniania się gazu, mogą otworzyć się wszystkie otwory wentylacyjne, aby przyspieszyć proces wymiany powietrza. W sytuacji podłączenia urządzenia do źródła emisji gazu (np. kotła), detektor może również całkowicie odłączyć dopływ gazu do momentu naprawienia usterki.

Tora Wentylacja pomoże każdemu deweloperowi oraz inwestorowi dobrać najlepsze systemy detekcji, odpowiednio dopasowane do wielkości budynku oraz jego zagospodarowania.